Všetko sa to začalo na obyčajnom predmete v škole, o mesiac na to sme stáli na pôde Seznamu v Prahe a prezentovali medzi finalistami celonárodnej súťaže s názvom: Sklik studenstská kampaň 2017. Prečítajte si o našej ceste do finále viac v článku na blogu Skliku. ?

https://blog.sklik.cz/praxe-realnych-klientech-nejlepsi-si-muze-student-prat-rozhovor-finalisty-ssk/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=neplaceny_nazev_kampane&utm_content=rozhovor_s_finalisti_ssk

185 študentov
 
37 súťažných tímov po celej republike

Do súťaže sa zapojilo mnoho tímov a študentov (väčšinou v 5 členných zostavách). Nášmu tímu č. 4 sa podarilo obsadiť a obhájiť v prezentácii nádherné 2. miesto.

Za čo sme cenu vlastne získali?

Naším revírom sa stal na niekoľko týždňov Sklik. Čo je to Sklik? Sklik je reklamný systém českého vyhľadávača Seznam, ktorý je miestnym konkurentom Google. Niektorí viete, niektorí možno nie, Seznam nie je len vyhľadávač. Ak podnikáte na českom trhu, Sklik má svoje špecifiká, pre ktoré by ste ho určite nemali vynechať. Hoci celosvetovo a na Slovensku je (s najvyššou mierou zastúpenia) populárny PPC systém s názvom Google AdWords, v Česku je pre inzerentov zaujímavé cieliť na užívateľov i prostredníctvom Skliku. Na mesiac sme sa teda i my stali takýmito inzerentmi. Pracovali sme s nadstavovaním štruktúry účtu, kampaní, sestav a nakoniec i variant jednotlivých inzerátov, pričom sme dbali vzhľadom na potreby klienta na regionálne cielenie, zobrazovanie i na mobilných zariadeniach, či napríklad na správne zacielenie podľa kľúčových slov, témat, záujmov, záujmov o kúpu, konkrétnych webov apod. Obsahová sieť sa pre nás stala priateľom a klientovi priniesla veľmi pekné výsledky, nebojte na vyhľadávačku sme nezabudli, pre nás však v našej stratégii prioritou nebola. O dosiahnutie na začiatku stanovených cieľov na nám postaral i úspešný retargeting. V priebehu našej práce sme samozrejme optimalizovali a vyhodnocovali výkon našej reklamy. 

Myslím, že sme zase o niečo posunuli nie len naše vedomosti v oblasti online marketingu, ale i samotného klienta. Spoznali sme veľa skvelých ľudí a zažili super veci. A nakoniec ešte jedna novinka, písali o nás aj na novinkách.cz. 🙂

Sklik

https://www.novinky.cz/komercni-clanky/460364-diky-studentske-kampani-mohou-mladi-lide-ziskat-praxi-v-seznam-cz.html

Pozrite si zostrih zo samotného finále! 🙂

https://www.facebook.com/sklikcz/videos/1331504030237213/

https://www.facebook.com/sklikcz/videos/1331504030237213/

Vaša Soňa #trochudátnezaškodí #marketinglover