Dva dni, dve krajiny, jedno miesto. Aj tak sa dá v skratke opísať festival Culturea, ktorý každoročnej predstavuje krásy a tradície rôznych kútov sveta, pričom jedna krajina je vždy bližšia a druhá vzdialenejšia Českej republike. Festival už po minulé roky precestoval Japonsko, Francúzko, Brázíliu, Španielsko, Vietnam, či Veľkú Britániu. Tentokrát sme sa vydali do kolísok našej civilizácie. Áno hádate správne, do piesočného Egypta a slnečného Grécka.

Aké je to pripraviť celý festival? Bez lásky k tomu, čo robíte a úžasnému tímu zapálených ľudí by to nešlo. Tento rok sme si to spoločne s Lukášom (vľavo na fotke) vzali na starosť a stali sme sa manažérmi festivalu. Sami sme na to však neboli. Na príprave festivalu sa podieľal vyše 30 členný tím zložený z audiovizuálnej, grafickej, animačnej, priestorovej, PR, propagačnej, produkčnej a fundraisingovej zložky.

Je to banda skvelých ľudí. Počas príprav festivalu pre mňa dokonca pripravili nádherné prekvapenie. Každý má raz 20 rokov, čo si budeme hovoriť, ale stane sa vám, že si len tak vykračujete na celotímovku a zrazu vojdete do miestnosti s tortou, čokoládovými pastelkami, mufinkami, bombonierami a konfetami? Náhoda? Ja myslím, že nie. <3

Aký bol celý program, čo ste na festivale mohli zažiť a čomu sa nedalo odolať?

Skvelú reportáž nám z celých dvoch dní poskytla Kultura21: http://www.kultura21.cz/cestovani/16148-culturea-egypt-recko-reportaz

A pokiaľ ešte stále nie ste úplne naladený na cestovateľskú vlnu Culturei, tak pripájam dva spoty z dielne našej audiovizuálnej a animovanej tvorby, ktoré bežali aj v kinách. 🙂

Kam sme festival posunuli a z čoho mám obrovskú radosť?

  • Zvýšenie návštevnosti takmer o dvojnásobok.
  • Získali sme viaceré významné záštity pre projekt.
  • Dostali sme na platformu Zlína dva živé velbloudy. ?
  • Našim grafičkám sa podarilo položiť základy vizuálneho konceptu, na ktorý môžu plynule naviazať budúce ročníky.
  • Tlačené materiály i sociálne siete a web vždy oplývali kreatívnymi textami a PR sekcia pilne pracovala na mediálnej podpore a viditeľnosti. Veď posúďte sami:
  • WEB: www.culturea.cz
  • FB page: https://www.facebook.com/Culturea/

Ukážky prác: Vytvorili Lenka Vomáčková, Kateřina Podoláková a Olga Petříková.

          

Musím povedať, že sme tento rok mali naozaj šikovný tím, skvelých účinkujúcich a nadšených návštevníkov. Dúfam, že sa nám podarilo preniesť ľudí (aj bez letenky) do týchto dvoch krásnych destinácií, ukázať im ich taje a obohatiť ich o nové zážitky.

Čo dal projekt mne? 

Naučila som sa riadiť si svoj čas, koordinovať a delegovať úlohy, bola som pri natáčaní spotu, tvorení webových stránok, uzatváraní zmlúv a mnoho ďalšieho. Projekt mi dal veľa a myslím, že aj návštevníkom. ? Pokiaľ Vás projekt zaujal, prípadne naša práca v ňom, tak mrknite na web alebo na článok na blogu: „Culturea je pre mňa srdcová záležitosť.“.

http://gph.is/2lyh1jO

Vaša S. #cultureamaminka